سنگ ساختمانی

معرفی 11 نوع از سنگ ساختمانی

کاشی و سنگ ساختمانی ها یک انتخاب محبوب برای کفپوش کف خانه ها می باشد که در کل دنیا مخصوصا ایران مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای مختلی دارد. آن ها از همه کفپوش های دیگر بیشتر عمر می کنند و خانه ها را در ماه های تابستان خنک نگه می دارند. انتخاب یک کف کاشی خوب مثل سرمایه گذاری است و ارزش خانه شما را بالا می برد و می تواند آسایش زندگی شما را بهتر از قبل کند.

کاشی ها عبارت اند از:

  • یک راه مقرون به صرفه برای ساختن زیبایی خانه شما
  • سازگار با محیط زیست
  • بهداشتی
  • غیر آلرژیک
  • پوشش سخت و مقاوم
  • ضد آب
  • راهی خوب برای دستیابی به ظاهر یکپارچه
  • موجود در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و سبک
  • تعمیر و نگهداری کم

اما با انواع مختلفی از کف کاشی که وجود دارد چگونه می دانید کدام یک برای خانه شما مناسب است و کدام را باید انتخاب کنید

کفپوش کاشی از انواع مواد مختلفی از قبیل خاک رس، سنگ، فلز، ترازو و کوارتز تولید می شود. هر نوع کفپوش دارای ویژگی های خاص خود است و این ویژگی ها باید با اندازه، سبک، بودجه  واستفاده  فضای مورد نظر شما انتخاب شود.

به بررسی 11 نوع از سنگ ساختمانی ها می پردازیم:

1. Travertine

تراورتن یا Travertine

تراورتن یا Travertine نوعی سنگ آهک است که یک محصول جانبی از چشمه های آرتزی طبیعی، چشمه های آب گرم، و غار ها از سراسر جهان است. یک سنگ طبیعی و متخلخل , حفره‌ها و بافت خشن آن به وسیله حباب‌های هوا و مواد آلی ایجاد می‌شود و این همان دلیلی است به که کاشی‌های تراورتن رنگ‌های مختلف را می‌دهد .

در روم باستان تراورتن در ساخت معابد، حمام ها، مجسمه ها و تئاتر ها استفاده می شد و هر سفر به ایتالیا به شما می گوید تراورتن می تواند از آزمون گذشت زمان سربلند بیرون بیاد و تحمل بالایی دارد. تراورتن برای داخل و خارج ساختمان استفاده می شود، به طور طبیعی مقاوم در برابر لغزش است و انتخاب خوبی برای پیاده رو ها، کف های استخر، حمام ها و مکان های دیگر که در آن آب وجود دارد.

2.  Ceramic

سرامیک یا Ceramic

سرامیک یا Ceramic از مواد رسی ساخته می شود که آن را استخراج می کنند و  در کارخانجات در قالب هایی می ریزند که شکل بگیرد و تبدیل به سرامیکی شود که ما در خانه هایمان استفاده می کنیم. آن ها خیلی راحت چینی یا غیر چینی شناخته شوند.

کاشی‌های چینی  اغلب از قالب بیرون آمده اند و ناخالصی‌های کمتری نسبت به کاشی‌های سرامیک  دارند. کاشی های چینی متراکم تر بوده و از خاک رس بیشتری استفاده شده است و همین موضوع باعث سخت تر و مقاوم تر شدن آن نسبت به کاشی های سرامیکی شده است. . خیلی بادوام بوده و مناسب‌تر برای استفاده سنگین در نظر گرفته شده است .

کاشی های سرامیکی غیر چینی نیز مزایای خود را دارند. آن ها یکی از اقتصادی ترین راه ها برای کاشی کاری خانه تان هستند که تقریبا 60% قیمت کاشی های چینی را به خود اختصاص می دهد. این نوع کاشی برای همه خانه ها و هر نوع کاشی کاری سازگار هستند و به راحتی می توان آن ها را برید.

کفسابی و سنگسابی انواع کاشی سرامیک

3.  Marble

سنگ مرمر یا Marble

سنگ مرمر یا Marble یک سنگ بسیار بادوام است که تقریباً در هر رنگی به دلیل تغییرپذیری مواد معدنی اجزا وجود دارد .کاشی های مرمر به دلیل اینکه لحیم کاری، شستشو ، خم شدن روی آن ها انجام شده است می تواند یک انتخاب ایده آل برای هر اتاق خانه شما باشد.

کاشی های سنگ مرمر به دلیل اینکه از یک سنگ طبیعی ساخته شده اند از لحاظ زیبایی ارزش زیادی دارند و به زیبایی خانه تان می افزاید. با این حال هزینه های نگه داری آن ها زیاد می باشد و وقت گیر نیز هست. طبیعیت جذب کننده آن ها باعث می شود که آن ها زود لکه بگیرند و کثیف شوند و شما مجبور باشید با شخص یا شرکتی که خدمات کفسابی و سنگسابی ساختمان را انجام می دهد تماس گرفته تا آن ها برای کفسابی کاشی هایتان به شما سر بزنند برای همین استفاده از آن ها در فضای بیرون و مخوظه باز توصیه نمی شود.

4. Slate

تخته سنگ ، سنگ لوح یا Slate

تخته سنگ ، سنگ لوح یا Slate یک سنگ دگرگون است که می توان در رسوبات بزرگ سراسر جهان یافت. قرن هاست که در کفپوش ساختمان و در رنگ های مختلف از قبیل آبی / خاکستری ، سبز ، قرمز ، نارنجی یا قهوه ای استفاده می شود. اغلب رگه ها رنگی در سرتاسر کاشی وجود دارند اما این به معنی شبیه بودن کاشی ها به هم نیست.

این نوع سنگ به طور طبیعی در برابر لغزش مقاوم است، حتی زمانی که خیس یا چرب باشد از این رو یک انتخاب ایده آل برای آشپزخانه ها، حمام ها و اطراف استخر می باشد. بسیار با دوام است و برای خنک نگه داشتن اتاق ها و یا برای گرم نگه داشتن سیستم های گردشی که در زیر کاشی ها کار می کنند به کار رود. در مناطقی که ترافیک بالایی دارد باید به صورت دوره ای تمیز یا کفسابی و سنگسابی بشود که اگر به صورت دستی بخواهید تمیز کنید آب معمولی کافیست.

5. Faux wood

چوب مصنوعی یا Faux wood

چوب مصنوعی یا Faux wood داغترین پدیده در کاشی هست که زیبایی طبیعی چوب را با دوام کاشی به همراه می‌آورد . در حالی که کاشی ها در شکل چوب وجود دارند ولی آن ها در واقع سرامیک هستند و مزایای بیشتری نسبت به چوب دارند از جمله مفاوم در برابر آب و موریانه. چون این نوع کاشی زحمت نگه داری کمی دارد و امکانات طراحی نامحدود را ارائه می دهد.

6. Granite

سنگ گرانیت یا Granite

سنگ گرانیت یا Granite یک نوع سنگ آذرین است که بسیار متراکم و سخت است ظاهر متمایز آن به علت مواد معدنی خرد شده موجود در سنگ است. رگه دار بودن به این معنی نیست که دو طبقه گرانیت وجود دارد. گرانیت پس از جلا دادن، به خوبی خراشیده می شود، و آن یک انتخاب ایده آل برای آشپزخانه و دیگر مناطق ترافیکی است.

7. Onyx 

 سنگ اونیکس یا Onyx

 سنگ اونیکس یا Onyx  یک سنگ بسیار شفاف است و شبیه سنگ مرمر است. چون این نوع سنگ بسیار شکننده است اغلب با مش ، رزین ، یا پشتی فایبرگلاس تولید می شود تا به عنوان کاشی به آن کمک کند.

Onyx یک انتخاب محبوب برای سطوح داخلی، ترافیک نورانی، و یا صفحات ضد آب است و هرکاشی اونیکس رنگ متفاوتی دارد و استفاده از آن کاملا منحصر به فرد است. . برای  یک چیدمان مطلوب باید قبلش یک چیدمان خشک انجام شود. مهم است که رنگ‌ها را ترکیب کنید تا تغییر رنگ به خوبی ارائه شود .

8. Quartzite

سنگ کوارتزیت یا Quartzite

 سنگ کوارتزیت یا Quartzite یک سنگ با دوام و بدون لغزش می باشد که یکی از محبوب ترین کفپوش های کاشی برای خانه است. Quartzite می تواند یک انتخاب مناسب برای پوشش دادن اطراف استخر راه های عبور و مرور و برای فضاهایی با کف صاف همچنین برای آشپزخانه نیز بسیار توصیه می شود. . کوارتزیت می تواند با یک سایه تیره تر رنگ و مهر و موم شود  تا به یک روکش مرمری تاریک برسند .

9. Mosaic

کاشی موزاییک یا Mosaic

کاشی موزاییک یا Mosaic یکی از محبوب ترین گزینه برای تزئین یا ایجاد یک ویژگی در فضای مورد استفاده است. به نظر می رسد که اغلب کاشی های کوچک کنار هم چیده و تبدیل به یک کاشی بزرگ شده اند تا یک تاثیر بصری بالا ایجاد کنند. کاشی های موزاییک ساخته شده از مواد مختلف مانند سنگ ، شیشه ، و سرامیک می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

10. Sandstone

ماسه سنگ یا Sandstone

ماسه سنگ یا Sandstone کف زمین را بسیار جذاب می کند و در گستره ای از رنگ ها ، اندازه ها و سبک های مختلف وجود دارد. مناسب برای محیط استخر ، پیاده رو ها که به فضای بیرونی شما احساس طبیعی بودن می دهد.

11. Terrazzo

موزاییک سیمانی مرمر نما یا Terrazzo

یازدهمین نوع کفپوش موزاییک سیمانی مرمر نما یا Terrazzo است. terrazzo یک ماده مرکب است که شامل مرمر ، کوارتز ، گرانیت ، شیشه و دیگر تراشه‌هاست . آن درمان، زمین و سپس به سطح صاف صیقل داده می‌شود. اغلب در ساختمان های عمومی استفاده می شود و می توان آن را بار ها و بارها مورد شستشو قرار داد تا به ظاهر جدید به نظر برسد این نوع بسیار لغزنده است و شاید انتخاب خوبی برای خانه نباشد.

امیدواریم بتوانیم اطلاعات شما را در مقاله معرفی انواع سنگ ساختمانی بالا برده باشیم. لازم به ذکر است شرکت کفسابی لوکس آماده ارائه خدمات سنگسابی و کفسابی در تهران ، کرج و شهرستان های اطراف می باشد.

شماره تماس: 09109104091

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.